10‑gigabitowe zarządzalne przełączniki Smart Ethernet

Seria DXS‑1100

  • Status produktu: w sprzedaży

Rodzinę 10-gigabitowych zarządzalnych przełączników Smart DXS-1100 tworzą urządzenia warstwy 2 z 10-gigabitowymi portami, które są podstawowym rozwiązaniem dla małych i średnich firm. Przełączniki, które zaprojektowano z myślą o farmach serwerów lub użyciu w warstwie agregacyjnej, charakteryzują się rozbudowaną funkcjonalnością oraz niskimi kosztami użytkowania, przydatnymi w środowiskach wymagających połączeń 10 Gb Ethernet.

W skład rodziny przełączników wchodzą modele DXS-1100-10TS z 8 portami 10GBase-T i dwoma 10-gigabitowymi portami światłowodowymi SFP+ oraz DXS-1100-16SC z 14 10-gigabitowymi portami światłowodowymi SFP+ oraz 2 portami combo 10GBase-T/SFP+. Porty miedziane umożliwiają zwiększenie przepustowości sieci z użyciem standardowych kabli Cat 6a bez konieczności przebudowy istniejącej infrastruktury, natomiast porty światłowodowe SFP+ dodatkowo zwiększają możliwości połączeń.


Przełączniki, które zaprojektowano z myślą o farmach serwerów lub użyciu w warstwie agregacyjnej, charakteryzują się rozbudowaną funkcjonalnością oraz niskimi kosztami użytkowania.


DXS-1100-10TS wspiera intuicyjne narzędzia klienckie (SmartConsole Utility lub D-Link Network Assistant Utility) oraz interfejs webowy. Narzędzia klienckie umożliwiają użytkownikom wykrycie wszystkich przełączników Smart D-Linka w tej samej warstwie sieci. Tym samym ułatwia wprowadzenie podstawowych ustawień we wszystkich przełącznikach oraz ich zaawansowaną konfigurację.


Rodzina przełączników DGS-1110 obsługuje Auto Surveillance VLAN (ASV) oraz Auto Voice VLAN, dedykowane VoIP oraz instalacji monitoringu wizyjnego. Auto Surveillance VLAN to technologia priorytetyzująca przesyłanie danych monitoringu wideo. Natomiast Auto Voice VLAN rozszerza usługę VoIP przez automatyczny routing danych z dźwiękiem z telefonów IP do dedykowanej sieci VLAN.


Rodzinę przełączników DXS-1100 wyposażono w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa: Static MAC, Storm Control oraz IGMP Snooping, dzięki czemu sieć jest chroniona przed złośliwymi atakami.


Sugerowane urządzenia

Dual Port 10 Gigabit Ethernet PCIe Adapter
DXE-820T
Dowiedz się więcej
10‑gigabitowe zarządzalne przełączniki Smart Ethernet
DXS-1210-10TS, DXS-1210-12TC, DXS-1210-16TC
Dowiedz się więcej
Gigabitowe stakowalne zarządzalne przełączniki Smart
DGS-1510-20, DGS-1510-28, DGS-1510-28X, DGS-1510-28P, DGS-1510-28XMP, DGS-1510-52X, DGS-1510-52XMP
Dowiedz się więcej

Specyfikacja techniczna

Technical Specifications

 

General

 

Size

  • 19-inch rackmount width
  • 1U height

 

Number of Ports

  • DXS-1100-10TS - 8 port 10GBASE-T, 2 port SFP+
  • DXS-1100-16SC - 14 port SFP+. 2 port 10GBASE-T/SFP+ combo

 

Port Functions

  • IEEE 802.3u 100BASE-TX Fast Ethernet
  • IEEE 802.3ab 1000BASE-T Gigabit Ethernet
  • IEEE 802.3az compliance
  • IEEE 802.3an 10GBASE-T 10GbE over copper
  • IEEE 802.3ae 10GbE over fiber
  • IEEE 802.3z 1000BASE-X
  • Auto MDI/MDIX support for 1000/10GBASE-T

 

Performance

 

Switching Capacity

  • DXS-1100-10TS - 200 Gbps
  • DXS-1100-16SC - 320 Gbps

 

Maximum Forwarding Rate

  • DXS-1100-10TS - 148.801 Mpps
  • DXS-1100-16SC - 238.096 Mpps

 

MAC Address Table Size

  • 16K entries

 

Packet Buffer

  • 2 Mbps

 

Flash Memory

  • 2 Mbytes

 

Power Consumption

Maximum Power Consumption

  • DXS-1100-10TS - 50.9 W
  • DXS-1100-16SC - 60.0 W

 

Standby Power Consumption

  • DXS-1100-10TS - 16.1 W
  • DXS-1100-16SC - 14.35 W

 

Physical

Power Input

  • 100 to 240 V AC

 

MTBF

  • DXS-1100-10TS - 585,959 hours
  • DXS-1100-16SC - 254,038 hours

 

Acoustics

  • DXS-1100-10TS - 46.4 dB(A)
  • DXS-1100-16SC - 48.0 dB(A)

 

Heat Dissipation

  • DXS-1100-10TS - 173.57 BTU/h
  • DXS-1100-10SC - 204.73 BTU/h

 

Weight

  • DXS-1100-10TS - 2.686 kg
  • DXS-1100-16SC - 2.91 kg

 

Dimensions

  • DXS-1100-10TS - 440 x 210 x 44 mm (17.32 x 8.27 x 1.73 inches)
  • DXS-1100-16SC - 441 x 250 x 44 mm (17.32 x 9.84 x 1.73 inches)

 

Ventilation

  • 2 x Smart Fans

 

Operating Temperature

  • -5 to 50 °C (23 to 122 °F)

 

Storage Temperature

  • -40 to 70 °C (-40 to 158 °F)

 

Operating Humidity

  • 0% to 95% non-condensing

 

Storage Humidity

  • 0% to 95% non-condensing

 

EMI

  • CE, FCC, RCM, VCCI, BSMI, CCC

 

Safety

  • cUL, CB, CE, CCC, BSMI

Software

VLAN

  • 802.1Q VLAN
  • Port-based VLAN
    • 128 VLAN groups
  • Configurable VID
    • 1-4094
  • Voice VLAN
  • Auto Surveillance VLAN
  • Asymmetric VLAN

 

L2 Features

  • MAC Address Table
    • Up to 16384 entries
  • Static MAC Address
    • 512 entries
  • IGMP Snooping
    • IGMP v1/v2 Snooping
    • Supports up to 512 IGMP groups
    • Supports 512 static multicast addresses
  • MLD Snooping
    • MLD v1 Snooping
    • MLD v2 Awareness
    • Supports up to 512 MLD groups
    • Supports 512 static multicast addresses
  • LLDP
  • LLDP-MED
  • Spanning Tree Protocol
    • 802.1D STP
    • 802.1w RSTP
  • Flow Control
    • 802.3x Flow Control
    • HOL Blocking Prevention
  • Port Mirroring
    • One-to-One
    • Many-to-One
    • Support Mirroring for Tx/Rx/Both
  • Link Aggregation
    • 802.1AX
    • 802.3ad
    • Maximum of 5 groups/ 4 ports per group
  • Jumbo Frame
    • Up to 9 KB
  • Loopback Detection

 

Quality of Service (QoS)

  • CoS based on
    • 802.1p Priority
  • 802.1p Priority Queue
  • 8 queues per port
  • Queue Handling
    • Strict Priority Queue
    • Weighted Round Robin (WRR)
  • Bandwidth Control
    • Port-based (Ingress/Egress, min. granularity 64 Kbps)

 

L3 Features

  • IPv6 Neighbor Discovery (ND) 

 

Security

  • Broadcast/Multicast/Unicast Storm Control
  • D-Link Safeguard Engine
  • Traffic Segmentation
  • SSL
    • Support v1/v2/v3
    • Support IPv4/IPv6
  • ARP Spoofing Prevention
    • Max. 128 entries
  • DoS Attack Prevention
  • Port Security
    • Supports up to 64 MAC address per port
  • Duplicate Address Detection (DAD)

 

Operations, Administration, and Maintenance

  • Cable Diagnostics 

 

AAA

  • Authentication for management access       

 

Management

  • Web-based GUI
  • D-Link Network Assistant Utility
  • TFTP client
  • SNMP
    • Support v1/v2c/v3
  • SNMP trap
  • LLDP
  • LLDP-MED
  • System Log
  • SNTP
  • ICMPv6
  • Dual Images
  • Dual Configurations
  • RMON v1/v2

 

Green Technology

  • Power Saving by:
    • Link Status
    • Cable Length
    • LED Shutoff
    • Port Shutoff
    • System Hibernation

 

MIB/RFC Standards

  • RFC783 TFTP
  • RFC951 BootP/DHCP Client
  • RFC1157 SNMP v1, v2, v3
  • RFC1213 MIB II
  • RFC1215 MIB Traps Convention
  • RFC1350 TFTP
  • RFC1493 Bridge MIB
  • RFC1542 Bootp/DHCP Client
  • RFC1769 SNTP
  • RFC1901 SNMP v1, v2, v3
  • RFC2131 Bootp/DHCP Client
  • RFC2246 SSL
  • RFC2461 Neighbor Discovery for IPv6
  • RFC2570 SNMP v1, v2, v3
  • RFC2575 SNMP v1, v2, v3
  • RFC2598 CoS
  • RFC2674 802.1p MIB
  • RFC3164 System Log
  • RFC3195 System Log
  • RFC3411~17 SNMP
  • RFC4213 IPv4/IPv6 dual stack
  • RFC4293 IPv6 SNMP mgmt. Interface MIB
  • RFC4363 802.1p MIB
  • RFC4861 Neighbor Discovery for IPv6
  • DLINK Private MIB
  • LLDP MIB
  • Zone Defense MIB
  • Interface Group MIB

Optional 10G SFP+ Transceivers

  • DEM-431XT - 10GBASE-SR SFP+ transceiver (w/o DDM), 80 m: OM1 & OM2 MMF, 300 m: OM3 MMF
  • DEM-432XT - 10GBASE-LR SFP+ transceiver (w/o DDM), 10 km

Optional 1G SFP Transceivers

  • DEM-310GT - 1000BASE-LX SFP transceiver, single-mode fiber, 10 km, 3.3 V operating voltage
  • DEM-311GT - 1000BASE-SX SFP transceiver, multi-mode fiber, 550 m, 3.3 V operating voltage
  • DEM-312GT2 - 1000BASE-SX SFP transceiver multi-mode fiber, 2 km, 3.3 V operating voltage

Optional 10G SFP+ Direct Attach Cables

  • DEM-CB100S - 10G SFP+ to SFP+ 1 m Direct Attach Cable
  • DEM-CB300S - 10G SFP+ to SFP+ 3 m Direct Attach Cable

10G Ethernet Adapter

  • DXE-820T Dual Port 10GBASE-T RJ-45 PCI Express Adapter
Wersja Data Typ Rozmiar pliku
Datasheet - PDF 0.35mb Pobierz
Wersja Opis Data Typ Rozmiar pliku
1.30 Product Manual 2017-05-09 - - Pobierz
DXS-1100-16SC Product Manual - - - Pobierz
Wersja Opis Data
1.00.005 DXS-1100-16SC

Release notes included

2016-06-29 Pobierz
DXS-1100-10TS 1.00.026

Release notes included

2016-04-14 Pobierz
DXS-1100-10TS 1.00.026

MIB file

2016-04-14 Pobierz
DXS-1100-16SC 1.00.005

MIB file

2016-04-14 Pobierz
Wersja Opis Data
CE doc 1100-10TS 4.00 Revision A1 CE document 2018-09-27 Pobierz
CE doc 1100-16TC 4.00 Revision A1 CE document 2018-09-27 Pobierz
DEU_16SC_CE_Declaration DXS-1100-16SC CE DoC - Pobierz