Zarządzalne przełączniki Fast Ethernet L2

Seria DES‑3200

  • Status produktu: wycofany ze sprzedaży
Rodzinę zarządzalnych przełączników warstwy 2 DES-3200 zaprojektowano dla ETTX, FTTX oraz dużych firm. Przełączniki DES-3200 są dostarczane z 8/16/24 lub 48 10/100 portami Fast Ethernet, różnymi typami portów SFP bądź portami uplink combo Gigabit/SFP. Przełączniki DES-3200 obsługują PoE.

Pobierz kartę produktu.

Lista sklepów

Rodzinę zarządzalnych xstakowalnych przełączników Fast Ethernet warstwy 2 DES-3200 tworzą:

  • DES-3200-10: 8-portowy zarządzalny przełącznik Fast Ethernet warstwy 2 with 1 x SFP and 1 x Combo 1000BASE-T/SFP (chłodzenie pasywne)
  • DES-3200-18: 16-portowy zarządzalny przełącznik Fast Ethernet warstwy 2 with 1 x SFP and 1 x Combo 1000BASE-T/SFP (chłodzenie pasywne)
  • DES-3200-28: 24-portowy zarządzalny przełącznik Fast Ethernet warstwy 2 z dwoma portami SFP oraz dwoma portami Combo 1000BASE-T/SFP (chłodzenie pasywne)
  • DES-3200-28P: 24-portowy przełącznik Fast Ethernet warstwy 2 PoE z dwoma portami 1000BASE-T oraz dwoma portami Combo 1000BASE-T/SFP (24 porty PoE, inteligentne wentylatory)
  • DES-3200-52: 48-portowy zarządzalny przełącznik Fast Ethernet warstwy 2 z dwoma portami SFP oraz dwoma portami Combo 1000BASE-T/SFP (inteligentne wentylatory)
  • DES-3200-52P: 48-portowy zarządzalny przełącznik Fast Ethernet warstwy 2 PoE z dwoma portami 1000BASE-T oraz dwoma portami Combo 1000BASE-T/SFP (48 portów PoE, inteligentne wentylatory)

Rodzinę zarządzalnych przełączników warstwy 2 DES-3200 zaprojektowano dla ETTX, FTTX oraz dużych firm. Przełączniki DES-3200 są wyposażone w 8/16/24 lub 48 10/100 porty Fast Ethernet, różne typy portów SFP bądź porty uplink combo Gigabit/SFP. Przełącznik DES-3200-10/18 jest dostarczany w obudowie o wymiarach 9/11-calów chłodzenie pasywne, odpowiedniej dla zastosowań biurkowych, szafek telekomunikacyjnych lub rozdzielaczy. Obudowy modeli DES-3200-28 oraz 52 mają wymiary 1U 19-cali i udostępniają 24 lub 48 portów miedzianych Fast Ethernet z możliwością opcjonalnego korzystania z 2 lub 4 gigabitowych portów SFP combo udostępniających przepustowość do 4 Gbit/s uplink lub oferują wsparcie podwójnej topologii Ethernet. Przełączniki DES-3200-28P/52P są zgodne ze standardami IEEE 802.3af oraz IEEE 802.3at Power over Ethernet (PoE) i udostępniają 15,4W na port, natomiast w na pierwszych czterech lub ośmiu portach do 30W. Dzięki funkcji PoE/PoE+, z przełącznika przez kable Ethernet zasilane są urządzenia takie jak wideotelefony IP, bezprzewodowe punkty dostępowe oraz kamery IP. Także ich instalacja jest łatwiejsza. Wszystkie przełączniki DES-3200 są wyposażone w 2 lub 4 gigabitowe porty SFP uplink, umożliwiające zastosowanie różnych topologii sieciowych takich jak ring, tree, lub ich połączenie.

Bezpieczeństwo i dostępność

Rodzina przełączników DES-3200 wspiera kontrolę dostępu na bazie portu i hosta zgodnie z 802.1X, Guest VLAN oraz autoryzację RADIUS/TACACS /XTACACS/TACACS+, co umożliwia ścisłą kontrolę dostępu do sieci. Funkcja IP-MAC-Port Binding pozwala administratorom powiązać źródłowe adresy IP z adresami MAC dla wybranych portów, co poprawia kontrolę dostępu użytkownika. Co więcej, przełącznik automatycznie paruje IP/MAC dzięki pakietom snooping DHCP i zachowuje je w białej liście IMPB. Ta funkcja odgrywa ważną rolę w zachowaniu bezpieczeństwa i kontroli sieci. Wbudowany w przełączniki mechanizm D-Link Safeguard Engine rozpoznaje i priorytetyzuje pakiety korzystające z mocy procesora, co zabezpiecza przed złośliwym ruchem pochodzącym z zakłócenia normalnych przepływów sieciowych i chroni pracę przełącznika. Przełączniki rodziny DES-3200 udostępniają różne reguły wielowarstwowej funkcji Access Control List (ACL). Administratorzy mogą ograniczać działanie usług sieciowych lub prawa dostępu bez wpływu na wydajność działania przełącznika.

Zwiększona elastyczność i wydajność

Przełączniki DES-3200 wspierają edycję 802.1D-2004 oraz Multiple Spanning Tree (MSTP) 802.1w i 802.1s, co ma znaczenie w przypadku bardzo wrażliwych środowisk sieciowych. MSTP umożliwia konfigurację przełącznika z nadmiarowym backup bridge path, co gwarantuje wysyłanie i odbieranie pakietów w przypadku awarii przełącznika w sieci. Przełączniki wspierają także funkcję Link Aggregation 802.1AX oraz 802.3ad, umożliwiającą równoległe grupowanie wielu różnych portów w celu utworzenia pojedynczego portu dla zwiększenia przepustowości i nadmiarowości. W przypadku Quality of Service (QoS) przełącznik wspiera 802.1p, a także zaawansowaną klasyfikację pakietów opartą na TOS, DSCP, adresach MAC oraz IP, VLAN ID, numerze portu TCP/UDP, rodzaju protokołu, a także zdefiniowanej przez użytkownika zawartości pakietu. To daje możliwość elastycznej konfiguracji dostosowanej do konkretnych zastosowań multimedialnych jak VoIP lub IPTV. Rodzina przełączników DES-3200 wspiera też automatyczną funkcję QoS do obsługi ruchu głosowego. Voice VLAN1 obejmuje the voice end points automatically in do dedykowanej sieci VLAN z wyższym priorytetem, co gwarantuje jakość oraz bezpieczeństwo przesyłanego ruchu głosowego.

Kontrola przepustowości i ruchu sieciowego

Funkcja kontroli przepustowości umożliwia administratorom sieciowym zdefiniowanie poziomów przepustowości wejścia/wyjścia dla każdego portu z dokładnością do 8 kbit/s. Przełącznik wspiera także funkcję Storm Control. Port mirroring pomaga w diagnozowaniu ruchu sieciowego i monitoruje jakość pracy przełącznika, wprowadzając niezbędne korekty. Rodzina przełączników DES-3200 wspiera także two rate lub single-rate Three Color Marker (trTCM/srTCM) klasyfikujący strumień ruchu do zgodnych i niezgodnych grup, co zapewnia minimalną przepustowość dla ważnego ruchu.

Zastosowania multicast

Rodzina przełączników DES-3200 udostępnia pełne funkcje multicast L2, obejmujące IGMP snooping, IGMP filtering, fast leave oraz konfigurację ruchu multicast dla wybranych portów. Przełączniki DES-3200 ze wsparciem L2 Multicast umożliwiają obsługę rosnącego ruchu IPTV. Oparta na hostach IGMP/MLD Snooping pozwala na wiele subskrybcji multicast przez fizyczny interfejs. Natomiast ISM VLAN wysyła strumienie multicast w sieci multicast VLAN w celu ograniczenia wykorzystania przepustowości sieci szkieletowej. Profile ISM VLAN umożliwiają połączenie/zamianę predefiniowanych informacji rejestracyjnych multicast w celu szybkiej i łatwej subskrypcji portów.

OAM

Rodzina przełączników DES-3200 daje możliwość diagnostyki i sprawdzania statusu kabli, co pozwala wykryć problemy z ich działaniem, bez konieczności interwencji operatora na miejscu awarii. Funkcja 802.1ag Connectivity Fault Management (CFM) udostępnia narzędzia do monitorowania i całościowej diagnostyki sieci Ethernet, umożliwiając dostawcom usług kontrolę połączeń, wykrycia problemów sieci oraz wytypowanie użytkowników, którzy doświadczyli problemów sieciowych. Funkcje 802.3ah Ethernet OAM, Dying Gasp oraz D-Link Unidirectional Link Detection (DULD) mogą poprawić zarządzanie siecią Ethernet i pomóc w utrzymaniu stabilnych połączeń sieciowych oraz wykrywaniu i lokalizowaniu błędów.

Duże możliwości zarządzania

Rodzina przełączników DES-3200 wspiera standardowe protokoły zarządzania takie jak SNMP, RMON, Telnet, bezpieczne uwierzytelnienie SSH/SSL oraz opcję przekazywania DHCP 82. Rodzina przełączników została też wyposażona w ułatwiający zarządzanie graficzny interfejs użytkownika oparty na przeglądarce. Funkcja automatycznej konfiguracji DHCP rozszerza funkcje zarządzania, które umożliwiają administratorom wybór konfiguracji predefiniowanej w serwerze TFTP i jej automatyczne zastosowanie, gdy przełącznik usiłuje uzyskać adres z DHCP. To zwiększa łatwość i szybkość instalacji przełączników, zwłaszcza w dużych sieciach. Funkcje LLDP oraz LLDP-MED1 umożliwiają szybkie wykrywanie urządzeń Ethernet w sieci, zwłaszcza w przypadku urządzeń końcowych. Kierując się wynikami takiego wykrycia, administratorzy mogą łatwo wgrać konfigurację do odpowiedniego urządzenia i szybko utworzyć zarys topologii przy użyciu NMS (Network Management System). D-Link Single IP Management (SIM) upraszcza i przyspiesza zadania zarządzania, umożliwiając konfigurację, monitorowanie i utrzymywanie wielu przełączników z jednej stacji roboczej poprzez interfejs webowy z użyciem pojedynczego unikalnego adresu IP. Przełączniki rodziny DES-3200 zostały dostosowane do współpracy z oprogramowaniem D-View 7. D-View 7 to oprogramowanie klasy Network Management System, umożliwiające centralne zarządzanie kluczowymi charakterystykami sieci takimi jak dostępność, niezawodność, elastyczność oraz bezpieczeństwo. D-View 7 dostarcza użytecznych narzędzi administratorom sieciowym do efektywnego zarządzania konfiguracją urządzeń, tolerancją błędów, wydajnością oraz bezpieczeństwem.

IPv6 Ready

Przełączniki rodziny DES-3200 mają certyfikat IPv6 Ready Logo Phase 2, co gwarantuje połączenia i zarządzalność sieci opartej na IPv6. Co więcej, wspierają funkcję podwójnego stakowania IPv4/v6, która umożliwia przełącznikom działać jako most między sieciami opartymi na IPv4 oraz IPv6. W miarę rozbudowy sieci kluczowa staje się zapewnienie potrzeby większego adresowania i bezpieczeństwa. Rodzina przełączników DES-3200 wspiera różne funkcje IPv6 ACL, IMPBv61 oraz L3 Control Packet Filtering chroniące sieć przed atakami i odpowiada wymaganiom przy projektowaniu architektury IPv6.

1 Dostępne w kolejnych wersjach oprogramowania układowego

Sugerowane urządzenia

D‑View 7 Network Management System
DV-700
Dowiedz się więcej
1‑Port Mini GBIC Module for 1000BaseLX (LC Duplex)
DEM-310GT
Dowiedz się więcej
SFP 1000Base‑SX Multi‑mode Fibre Transceiver
DEM-311GT
Dowiedz się więcej
1000BASE‑SX multi‑mode SFP transceiver
DEM-312GT2
Dowiedz się więcej
SFP 100Base‑FX Multi‑mode Fibre Transceiver
DEM-211
Dowiedz się więcej

Specyfikacja techniczna

Features

Flexible Hardware Design

  • 8, 16, 24, or 48 10/100BASE-TX ports
  • 1 or 2 Combo 1000BASE-T/SFP ports, or 2 1000BASE-T ports
  • 1 or 2 SFP ports
  • 9”, 11”, or 19” Rack-mount
  • Support 802.3at (PoE+) and 802.3af (PoE) for PoE models

Surge Protection

  • All Ethernet ports have 6 KV surge protection

L2 Features

  • 802.1D STP, 802.1w RSTP, and 802.1s MSTP
  • Loopback Detection 
  • 802.1AX and 802.3ad Link Aggregation
  • Voice VLAN1

Security

  • SSH/SSL
  • Port Security
  • Access Control List (ACL)
  • 802.1X / Web-Based (WAC)1/MAC-Based (MAC) Access Control
  • Guest VLAN
  • IP-MAC-Port Binding (IMPB)
  • Traffic Monitoring and Bandwidth Control
  • Port Mirroring/Bandwidth Control
  • Broadcast/Multicast/Unicast Storm Control
  • srTCM, trTCM, & policing

Interface

Number of 10/100BASE-TX ports

  • DES-3200-10 - 8 ports
  • DES-3200-18 - 16 ports
  • DES-3200-28 - 24 ports
  • DES-3200-28P - 24 ports
  • DES-3200-52 - 48 ports
  • DES-3200-52P - 48 ports

Number of 1000Base-T ports

  • DES-3200-28P - 2 ports
  • DES-3200-52P - 2 ports

Number of Combo 1000Base-T/SFP ports

  • DES-3200-10 - 1 ports
  • DES-3200-18 - 1 ports
  • DES-3200-28 - 2 ports
  • DES-3200-28P - 2 ports
  • DES-3200-52 - 2 ports
  • DES-3200-52P - 2 ports

Number of SFP ports

  • DES-3200-10 - 1 ports
  • DES-3200-18 - 1 ports
  • DES-3200-28 - 2 ports
  • DES-3200-52 - 2 ports

PoE Supported Models (Standard(s)/Number of Ports/Maximum Power Budget)

  • DES-3200-28P (802.3af/at/24 ports/188W)
  • DES-3200-52P (802.3af/at/48 ports/370W)

RS-232 Console Port

  • Yes

Performance

Switch Capacity

  • DES-3200-10 - 5.6 Gbps
  • DES-3200-18 - 7.2 Gbps
  • DES-3200-28 - 12.8 Gbps
  • DES-3200-28P - 12.8 Gbps
  • DES-3200-52 - 17.6 Gbps
  • DES-3200-52P - 17.6 Gbps

64-Byte Packet Forwarding Rate

  • DES-3200-10 - 4.2 Mpps
  • DES-3200-18 - 5.4 Mpps
  • DES-3200-28 - 9.5 Mpps
  • DES-3200-28P - 9.5 Mpps
  • DES-3200-52 - 13.1 Mpps
  • DES-3200-52P - 13.1 Mpps

MAC Address Table Size

  • 16K

Packet Buffer

  • 1.5 MB

Flash Memory

  • 32MB

Jumbo Frame

  •  KB

Diagnostic LED Indicators

Power (Per Device)

  • Yes

Console (Per Device)

  • Yes

Link/Activity (Per Port)

  • Yes

Speed Indicator (Per Port)

  • Yes

Physical & Environmental

Power Consumption

  • DES-3200-10 - 13.54 W
  • DES-3200-18 - 15.44 W
  • DES-3200-28 - 20.83 W
  • DES-3200-28P - 250.78 W
  • DES-3200-52 - 33.38 W
  • DES-3200-52P - 471.6 W

Power Input

  • 100 to 240 VAC, 50 to 60HZ Internal Universal Power Supply

Dimensions (W x D x H)

  • DES-3200-10 - 228.5 x 195 x 44 mm (9.00 x 7.68 x 1.73 inches)
  • DES-3200-18 - 280 x 180 x 44 mm (11.02 x 7.09 x 1.73 inches)
  • DES-3200-28 - 441 x 210 x 44 mm (17.36 x 8.27 x 1.73 inches)
  • DES-3200-28P - 441 x 308 x 44 mm (17.36 x 12.13 x 1.73 inches)
  • DES-3200-52 - 441 x 308 x 44 mm (17.36 x 12.13 x 1.73 inches)
  • DES-3200-52P - 441 x 308 x 44 mm (17.36 x 12.13 x 1.73 inches)

Size

  • DES-3200-10 - 9-inch, 1U Height
  • DES-3200-18 - 11-inch, 1U Height
  • DES-3200-28 - 19-inch Standard Rack-Mount Width, 1U Height
  • DES-3200-28P - 19-inch Standard Rack-Mount Width, 1U Height
  • DES-3200-52 - 19-inch Standard Rack-Mount Width, 1U Height
  • DES-3200-52P - 19-inch Standard Rack-Mount Width, 1U Height

Ventilation

  • DES-3200-10 - fanless
  • DES-3200-18 - fanless
  • DES-3200-28 - fanless
  • DES-3200-28P - smart fan
  • DES-3200-52 - smart fan
  • DES-3200-52P - smart fan

Heat Dissipation

  • DES-3200-10 - 41.94 BTU per hour
  • DES-3200-18 - 48.422 BTU per hour
  • DES-3200-28 - 61.039 BTU per hour
  • DES-3200-28P - 855.696 BTU per hour
  • DES-3200-52 - 113.90 BTU per hour
  • DES-3200-52P - 1608.156 BTU per hour

MTBF

  • DES-3200-10 - 738,788 hours
  • DES-3200-18 - 670,243 hours
  • DES-3200-28 - 590,424 hours
  • DES-3200-28P - 189,396 hours
  • DES-3200-52 - 440,074 hours
  • DES-3200-52P - 189,396 hours

Temperature

  • Operating: -5 to 50°C (23 to 122°F)
  • Storage: -40 to 70°C (-40 to 158°F )

Operating Humidity

  • 10% ~ 90% Non-condensing

EMI/EMC

  • FCC Class A, CE Class A, VCCI Class A, IC , C-Tick, BSMI

Safety

  • CE, LVD, UL/cUL, CB, BSMI

3rd Part Certification

  • IPv6 Ready Logo Phase 2

Software Feature

Stackability

  • Virtual Stacking D-Link Single IP Management
  • Up to 32 units per Virtual Stack  

L2 Features

  • MAC address table: 16K
  • Flow Control
    • 802.3x Flow Control
    • HOL Blocking Prevention
  • Jumbo Frame up to 12K bytes
  • Spanning Tree Protocols
    • 802.1D STP
    • 802.1w RSTP
    • 802.1s MSTP
  • BPDU Filtering
  • Root Restriction
  • Loopback Detection 
  • Link Aggregation
    • Complies with 802.1AX and 802.3ad
    • DES-3200-10: Max. 5 groups, 8 ports per group
    • DES-3200-18: Max. 9 groups, 8 ports per group
    • DES-3200-28/28P: Max. 14 groups, 8 ports per group
    • DES-3200-52/52P: Max. 26 groups, 8 ports per group
  • Port Mirroring:
    • Supports 1 Mirroring group
    • Supports One-to-One, Many-to-One, Flow-based (ACL) mirroring
    • Ethernet Ring Protection Switching (ERPS)
    • L2 Protocol Tunneling (L2PT)

L2 Multicasting

  • IGMP Snooping:
    • IGMP v1/v2 snooping, v3 awareness
    • Supports 1024 Groups
    • Port/Host-based IGMP snooping Fast Leave
    • Report Suppression 
  • MLD Snooping
    • MLD v1, MLD v2 awareness
    • Support 1 K groups
    • Host-based MLD snooping
    • Fast Leave
  • IGMP Authentication 
  • IGMP/MLD Proxy Reporting1

VLAN

  • 802.1Q Tagged VLAN
  • VLAN Group
    • Max. 4K VLAN
  • Port-based VLAN
  • MAC-based VLAN
  • GVRP
  • 802.1v Protocol VLAN
  • VLAN Trunking 
  • Double VLAN (Q-in-Q)
    • Port-based Q-in-Q
    • Selective Q-in-Q
  • ISM VLAN
  • VLAN Translation
  • Voice VLAN1

L3 Features

  • IPv6 Neighbor Discovery (ND)

Quality of Service (QoS)

  • Bandwidth Control
    • Port-based (Ingress/Egress, Min. Granularity 8 Kbps)
    • Flow-based (Ingress/Egress, Min. Granularity 8 Kbps)
    • Per egress queue bandwidth control (Min.Granularity 8 Kbps
  • 8 Queues per Port
  • DSCP
  • 802.1p
  • Queue Handling
    • Strict Priority
    • Weighted Round Robin (WRR)
    • Strict + WRR
  • Three Color Marker
    • trTCM
    • srTCM
  • CoS Based on:
    • Switch port
    • 802.1p Priority Queues
    • VLAN ID
    • MAC Address
    • Ether type
    • TOS
    • DSCP Protocol Type
    • TCP/UDP Port
    • IPv6 Traffic Class
    • IPv6 Flow Label
    • User-Definited Packet Content
  • Supports Following Actions for Flows
    • Remark 802.1p Priority Tag
    • Remark TOS/DSCP Tag
    • Bandwidth Control Flow Statistic

Access Control List (ACL)

  • Up to 1024 ingress access rules
  • ACL Based on
    • Switch Port
    • 802.1p Priority
    • VLAN ID
    • Ether Type
    • IPv4/v6 address
    • DSCP
    • Protocol Type
    • TCP/UDP Port Number
    • IPv6 Traffic Class
    • IPv6 Flow Label
    • User-Defined Packet Content
  • Time-based ACL
  • ACL statistics
  • CPU interface filtering

Security

  • SSH v1, v2
  • SSL v1, v2, v3
  • Port Security
  • Up to 64 MAC addresses per port
  • Broadcast/Multicast/Unicast Storm Control
  • Traffic Segmentation
  • IP-MAC-Port Binding
    • ARP Inspection
    • IP Inspection
    • DHCP Snooping 
  • D-Link Safeguard Engine
  • DHCP Server Screening
  • DHCP Client Filtering
  • ARP Spoofing Prevention
  • BPDU Attack Protection
  • NetBIOS/NetBEUI Filtering
  • DoS Attack Prevention
  • L3 Control Packet Filtering

AAA

  • 802.1X
    • Port-based Access Control
    • Host-based Access Control
    • Dynamic VLAN assignment
  • Identity-driven Policy (VLAN, ACL, or QoS) Assignment
  • MAC-based Access Control (MAC)
    • Port-based Access Control
    • Host-based Access Control
  • Web-based Access Control (WAC)1
    • Port-based Access Control
    • Host-based Access Control
  • Microsoft® NAP(IPv4/v61)
    • Support 802.1X NAP
    • Support DHCP NAP
  • Guest VLAN
  • RADIUS Accounting
  • RADIUS (IPv4/v61)
  • TACACS
  • TACACS+
  • XTACACS+
  • Trusted Host

OAM

  • Cable Diagnostics
  • 802.3ah Ethernet Link OAM
  • Dying Gasp 802.1ag Connectivity Fault Management (CFM)
  • 802.3ah D-Link extension: D-Link Unidirectional Link Detection (DULD)

Green

  • D-Link Green 3.0: Power saving function
    • LED Shut-Off1
    • Port Shut-Off1
    • System Hibernation1
  • Power Saving by Time-based PoE

Management

  • Web-based GUI (IPv4)
  • Command Line Interface (CLI)
  • Telnet Server/ Client (IPv4)
  • TFTP Client (IPv4)
  • FTP Client (IPv4)
  • Zmodem
  • Command Logging
  • SNMP v1/v2c/v3
  • SNMP Traps
  • System Log 
  • RMON v1
    • Supports 1,2,3,9 Groups
  • RMON v2
    • Supports ProbeConfig Group
  • LLDP
  • 802.1AB
  • LLDP-MED1
  • BootP/DHCP Client
  • DHCP Auto-Configuration
  • DHCP Relay (IPv4)
  • DHCP Relay Option 12
  • DHCP Relay Option 82
  • PPPoE Circult-ID Tag Insertion
  • Flash File System
  • SNTP
  • CPU Monitoring
  • Memory Monitoring
  • Debug Command
  • Password Encryption
  • Password Recovery
  • Microsoft® NLB (Network Load Balancing) Support
  • Ping (IPv4/v61)
  • Traceroute
  • Multiple IP Interface

MIB

  • RFC RFC1065, 1066, 1155, 1156, 2578 MIB Structure
  • RFC 1212 Concise MIB Definitions
  • RFC1213 MIB II
  • RFC 1215 MIB Traps Convention
  • RFC1493, 4188 Bridge MIB
  • RFC1157, 2571-2576 SNMP MIB
  • RFC1901-1908, 3418,3636, 1442,2578 SNMPv2 MIB
  • RFC271,1757, 2819 RMON MIB
  • RFC 2465 IPv6 MIB
  • RFC 2466 ICMPv6 MIB
  • RFC 2737 Entity MIB
  • RFC 4293 IPv6 SNMP Mgmt Interface MIB
  • Private MIB
  • RFC 3289 DIFFSERV MIB
  • RFC2021 RMONv2 MIB
  • RFC1398, 1643, 1650, 2358, 2665, 3635 Ether-like MIB
  • RFC2668 802.3 MAU MIB
  • RFC2674,4363 802.1p MIB
  • RFC 2233, 2863 IF MIB
  • RFC 2618 RADIUS Authentication Client MIB
  • RFC4022 MIB for TCP
  • RFC4113 MIB for UDP
  • RFC 3298 MIB for Deffserv.
  • RFC2620 RADIUS Accounting Client MIB
  • RFC 2925 Ping& Traceroute MIB
  • Running configuration write and backup
  • TFTP uploads and downloads
  • Trap MIB

IETF® Standard

  • RFC768 UDP
  • RFC791 IP
  • RFC792 ICMPv4
  • RFC2463, 4443 ICMPv6
  • RFC4884 Extended ICMP to Support Multi-Part Messages
  • RFC793 TCP RFC 2474, 3260 Definition of the DS Field in the IPv4 and IPv6 Header
  • RFC 1321, 2284, 2865, 3580, 3748 Extensible Authentication Protocol (EAP)
  • RFC2571, RFC2572, RFC2573, RFC2574 SNMP
  • RFC826 ARP

IPv6

  • RFC1981 Path MTU Discovery
  • RFC2460 IPv6
  • RFC2461, 4861 Neighbor Discovery
  • RFC2462, 4862 IPv6 Stateless Address Auto-configuration 
  • RFC2464 IPv6 Neighbor over Ethernet and definition
  • RFC3513, 4291 IPv6 Addressing Architecture
  • RFC2893, 4213 IPv4/IPv6 dual stack function
  • IPv6 Ready Logo Phase 2
Urządzenie zostało wycofane ze sprzedaży dnia: 2018-03-30

Pliki do pobrania mogą różnić się w zależności od wersji urządzenia. Prosimy o wybranie poprawnej wersji sprzętowej.