10/100 to 100BaseFX (SC) Singlemode Media Converter

DMC‑515SC

  • Product Status: Live
Αυτοί οι μετατροπείς μετατρέπουν τα σήματα των συνεστραμμένων ζευγών καλωδίων για 10/100Mbps 10BASE-T/100BASE-TX Fast Ethernet σε σήματα μονοτροπικών οπτικών ινών για 100BASE-FX Fast Ethernet. Το μέγιστο μήκος των καλωδίων οπτικών ινών είναι 15 - 60 km. Διατίθεται 1 θύρα για συνεστραμμένα ζεύγη καλωδίων με βύσμα τύπου RJ-45 και 1 θύρα για καλώδιο οπτικών ινών (συνδετήρας SC).
DMC-515SC: Υποστηρίζει καλώδια οπτικών ινών μέγιστο μήκους 15km.

Technical Specifications

  • Μετατροπή μέσων ενός καναλιού 10BASE-T/ 100BASE-TX και 100BASE-FX
  • Συνδετήρας SC για καλώδια οπτικών ινών
  • Αυτόματη διαπραγμάτευση των ταχυτήτων και αμφίδρομη κατεύθυνση μετάδοσης σε θύρα συνεστραμμένου ζεύγους καλωδίων
  • Auto MDI-II και MDI-X
  • Ένας συρόμενος διακόπτης για τη ρύθμιση των σταθερών λειτουργιών half/full duplex
  • Μηχανισμός αποθήκευσης και προώθησης
  • Back-pressure και συμβατότητα με IEEE 802.3x Flow Control
  • Πλήρης ρυθμός μεταβίβασης wire-speed
  • Φωτεινές ενδείξεις κατάστασης LED στον μπροστινό πίνακα
  • Μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως ανεξάρτητη συσκευή ή με σκελετό
  • Με δυνατότητα εναλλαγής κατά τη λειτουργία (hot-swap) όταν χρησιμοποιείται με πλαίσιο

FAQ

  • What type of cable should I use on the copper port? Read Answer
  • I lost the power supply for my media converter. How can I get a new one? Read Answer
  • Can I install this media converter by itself or do I need a chassis? Read Answer
  • What does the HDX/FDX switch control on this media converter module? Read Answer
Version Date Type File Size
Datasheet (English) - PDF 0.28mb Download
Version Description Date Type File Size
Manual v1.00 (English) Manual v1.00 (English) 8/8/2008 PDF 0.21mb Download
Version Description Date Type File Size
1.00 Quick Installation Guide (English) 11/8/2008 PDF 0.61mb Download
Version Description Date
DEU_CofD_RevA Certificate of Declaration 4/10/2002 Download